betist-20tl-bedava

rapidsslRapidSSL Amerika kuruluşlu şirket olan Verisign şirketinin sahip olduğu ve yönettiği firmalara lisans veren satış platformudur. Şirket normalde 2005 yılının Aralık ayına kadar GeoTrust firmasının bünyesindeydi ve 2007 yılına kadar bu firmanın bünyesinde işlemlerine devam etmiştir. 2007 yılın Ocak ayında RapidSSL’nin de bünyesinde bulunduğu firma Verisign tarafından satın alınmış ve böylelikle RapidSSL Verisign bünyesi içerisinde marka değeri yüksek bir firmadır. Bu firmanın genel olarak tercih edilme sebebi maliyeti düşük şekilde sizler güvenilir ve yüksek kalitede SSL sertifikasını kullanıcılarına sağlamasıdır. RapidSSL, sektöründeki diğer firmalara nazaran SSL sertifikası sonsunda kullanıcıların en uygun fiyatları veren firma olarak da tanınmaktadır. Hatta firma bu gibi farklılığına karşı bir özelliği daha bulunmaktadır. Kullanıcıların 30 gün boyunca denen süründen yararlanabilirler ve firma sertifikasının beğenilmemesi takdirde müşterilerinin paralarını geri iade ediyor. Bu sayede kullanıcıların memnuniyetini sağlamakta ve sunduğu bu imkânlarla sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Kullanıcılar RapidSSL hakkında bilgi edine bilmesi için öncelikle (Secure Sockets Layer) (SSL), Güvenli yuva katmanının tam olarak ne gibi işlere yaradığını bilmemiz gerekir. Güvenli Yuva Katmanı (SSL) İnternet üzeri kullanıcıların bilgilerini şifrelemeyi sağlayan ve web sitesi sahibinin istenildiğinde bilgileri yeniden sunmakta olup sunduğu bilgileri teyit ettirmek için de kullanılan güvenilir bir protokoldür. Güvenli Yuva Katmanı(SSL) en yaygın web tarayıcıları ve sunucuları arasındaki iletişimi sağlamak ve bu sistemleri korumak için kullanılır.  SSL mantığı standart bir algoritmadan oluşmakta ve bu sistem güvenilir veri işletişimi sağladığında birçok web sitesi bu teknolojiden yararlanmaktadır. SSL işleminin çalışması için basit bir sistemi bulunmakta bu sistem sunucunun elinde bir anahtar sistemi bulunmakta ve alıcı bu anahtar sisteminden faydalanmak istiyorsa firmayla anlaşmalı bir sertifikası olması yeterlidir. Bu SSL sertifikaları içerisinde en güveniliri ve kullanıcılar için en uygun maliyetli olan firma RapidSSL ‘dir. Bu sisteme kayıt olmak ve bilgilere daha hızlı bir şekilde ulaşmak için resmi internet sitesinden kayıt oluyorsunuz ve bu kayıt evresini çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorsunuz.  Bu gibi sistemlerde şifreleme, kodlama ve bilgi çözme matematiksel bir evre olmakta (40-bit, 56-bit, 128-bit, 256-bit) firma bu gibi boyutlarla kullanıcıya anahtar boyutunu anlatmaktadır. Firmanın sunduğu imkânlardan biriside kullanıcıların uzun şifreleri için çeşit kombinasyonlarını da bünyesinde bulundurmaktadır. Kullanıcı şifreli bir oturum kurduğunda şifreleme düzeyi, web tarayıcısı, SSL sertifikası, web sunucusu ve bilgisayar işletim sisteminin özelliği ile belirlenir.  Bu gibi durumlarda kullanıcıdan çok devreye tarayıcınız girmektedir. RapidSSL güvenlik sisteminin güvenli, lisanslı ve geçerli olup olmadığını bu tarayıcı kontrol ederek, güvenlik kilidini tam anlamıyla oluşturur.

Kullanıcılar RapidSSL ürünlerini aldığında web sitesinde işlemlerinizin güvenliğini RapidSSL SEAL ile teyit edilmektedir. Firma sınırsız güvenliği sağlamak için kullanıcılara joker sertifikası da vermektedir. Bu sayede kullanıcılarına ekstra bir sağlamaktadır. Firma ayrıca  %99 güvenlik tarayıcı tanıma sisteminde mevcuttur. Bu kadar geniş olanaklar sunan firmanın asıl amacı müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Kullanıcılara sunduğu 30 deneme süresiyle kullanıcıların memnun kalmadıkları durumlarda paralarını iade etmektedir. Bu hareketiyle de güven veren firma kullanıcılara her alanda elinden geldiğince yardımcı olmaktadır.RapidSSL ürünleri; gelen verinin kodlaması ve şifreyi çözmesi esnasında güvenlik ve gizliliği sağlar. Veriyi gönderenin ve veriyi alanın doğru yerler olduğunu garanti eder. Doküman arşivi oluşturulmasını kolaylaştırır. İletilen dokümanların tarih ve zamanını doğrular. Profesyonel, tecrübeli üreticileri sayesinde dünyanın sayılı programlarından biri olmuştur. Teknik olarak diğer sertifika hizmeti sağlayan firmaların sundukları hizmet ile benzerlik göstermektedir. Ama hizmet kaliteleri,  garantileri ve pazarlama taktikleri RapidSSL’yi farklı kılan en önemli etkenlerdir.  Firmanın sunduğu lisanslar bütün internet üzeri arama sitelerine de uyumlu olarak çalışmaktadır.  Aynı zamanda ürün teminatı sırasında kurulum desteği sağlayarak kullanıcının rahatlığını ön plana çıkarmaktadır.  Kurulumdan en geç 15-20 dakika sonra sertifika kullanıcı tarafına iletilir. Zaman kaybı bu sayede minimuma inmiştir. RapidSSL yenilikçi politikasıyla kullanıcılarına en iyi hizmeti sunmakta ve bu alamda gerekli yatırımları, anlaşmaları da yapmaktadır.