betist-20tl-bedava

mastercard-300x208Futbol müsabakalarından da tanıyacağınız gibi Mastecard’ı dünya da bilmeyen yoktur sanırım her ödeme platformunda size yardımcı olan Mastercard 1996 yılında ABD’de kurulmuştur. Avrupa’ya naziren daha çok Amerika Kıtasında popülerdir. Avrupa’da da hatırı sayılır kullanıcısı bulunan firmanın kullanıcılara sağladığı olanaklar saymakla bitmez. MasterCard milyonlarca tüketici, perakendeci, şirketler arasındaki elektronik ödemelerin gerçekleşmesini sağlayan bir ön ödeme yöntemi olup bu gibi alanlarda kullanıcılarına hizmet vermektedir. Reklam amaçlı birçok spor organizasyonlarına sponsor olan firma yaptığı büyük yatırımlarla da adından sıkça söz ettirmektedir. Firmanın kullanım alanları o kadar geniş ve dünyaya yayılmış ki sıkıntı yaşaya bileceğiniz nadir firmalar arasındadır. Dünya genelinde perakende satış noktalarında ya da ATM’ler kabul gören ve dünyada çok nadir yerlerde geçmeyen 32 milyon’da fazla noktada hizmet imkânı sunan MasterCard sizlere en etkin ve hızlı işlemlerin kapılarını ardına kadar açan bir ön ödeme firmasıdır.

Gelişen teknoloji çağı sayesinde siz kullanıcıların kredi kartlarını daha rahat kullanmanız için ortak pos cihazları piyasaya sürülmüştür. Müşterilerin hizmetine sunulan bu ortak pos cihazları sayesinde mastercard’ın geçmediği yer kalmamıştır. Tabi ortak pos cihazlarının olmadığı zamanlarda Mastecard daha büyük önem taşımaktaydı çünkü bankalarınızın size verdiği kredi kartları sadece kendi pos cihazlarında geçmekteydi ve bu nedenle mastercard dünya genelinde daha yaygındı çünkü dünyada birçok bankayla anlaşmalı olduğundan bankaların pos cihazlarından işlemlerinizi gerçekleştiriyordunuz. Yinede ortak pos cihazlarının üretilmesi mastercard için iyi olmuştur. Çünkü normalde şahsi kredi kartlarınıza uygun pos cihazlarını bile bulmakta sıkıntı çekerken mastercard’da nadirde olsa anlaşmalı pos cihazlarını bulmakta bazen sıkıntı yaşayabiliyordunuz ve ortak pos cihazı ile bu problem tamamen ortadan kaldırılmıştır. Şu anda mastercard ile dünyanın herhangi bir yerinde alışveriş yapabilir ve ödemeleriniz hiçbir sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Mastercard bir çok alanda işlem hizmeti vermekte olup size online işlemlerinizde aracı olmakta ya da para katarımı şansı sunmaktadır. Bu işlemleri genelde mastercard logolu kredi kartlarıyla yapabiliyor ve alışverişlerinize hız kesmeden devam edebiliyorsunuz.  Güvenli sorusu genelde kullanıcıların sorduğu sorulardan birisidir. Dünya geneli çalışa bu büyük firma internet üzeri alış verişlerinizde hem tüketiciyi hem de tedarikçiyi MasterCard SecureCode® koruyup güvenliğini sağlamaktadır. Herhangi bir internet üzeri alışveriş sitesinde bu logoyu gördüğünüzde ve bu sitelerden alışveriş yapmak istediğinizde firma kart kullanıcılarına tek kullanımlık şifre vermekte ve bu şifreyle alış verişinizi güven için yapmanızı sağlamaktadır. Mastercard’ı ister yurt içi isterse yurtdışı alış verişlerinizde güvenle kullanmak imkânı sunmaktadır. Mastercard kart kullanıcılarının işlemlerini gerçekleştirdiği kredi kartları 16 haneli olup numaralın başı 5 ile başlamaktadır. Bu verilen numara ile işlemlerini gerçekleştiren kullanıcılar verilen bu numaraları kimseyle paylaşmaları ve güvenli olmayan sitelerde kullanmaları tavsiye edilmektedir. Mastercard kullanıcıları para yatırma işlemlerini gerçekleştirirken ya da alışveriş yaparken bu numaralar büyük önem taşımakta ve bu gibi işlemlerinizi gerçekleştirirken size verilen kart numarasını iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir. Mastercard ile bazı işlemlerinizde kartınızın üzerinde bulunan kart numarası varsa hesap numarası ve son kullanma tarihi adınızı soyadınızı sonra arkasında bulunan cvc kodu olmadan işlem yapmanız mümkün değildir.

Zaten firma en çok dikkat ettiği şey internet üzeri işlemlerinizde kartın sizin adınıza olması, son kullanma tarihi ve cvc kodunuz bu bilgilerin biri bile yanlışsa bankanızla iletişime geçerek işleminizi gerçekleştirmemektedir. Bu gibi işlemlerinizde firma güvenlikle alakalı bazı önlemleri de bulunmaktadır.  Bu önlemler de birisi güvenli para yatırma metotlarıdır. Güvenli para metotlarında sizlerin bilgileri saklı tutulup telefonunuza bilgilendirme mesajı gelmeden işlem yapılmasına izin verilmemektedir.  Birde 3DSecure gibi yüksek güvenlik önemli programı bu sistemler sayesinde işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.  Mastercard ile dünya genelinde rahatlıkla bütün işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Firmanın yapmış olduğu yatırımlarla ve yurtdışında para akışını sağlayan PayPal, sikrill, ecopayz ve ucash  gibi birçok firma ile işlem görebilme şansına sahip olacaksınız. MasterCard dünya genelinde  210 ülke ve bölgede 25 binden fazla banka, finans kuruluşu ile tüketici ve işyerlerine ödeme çözümleri sunmaktadır. Bu sistemle gerek ülkemizde gerekse yurtdışında herhangi bir sıkıntı yaşamadan güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.