betist-20tl-bedava

visa-300x182Visa, bankalar ve bununla bağlantılı olarak kredi kartlarıyla alakalı çalışan bir firmadır. 2000 yılında kendi içerisinde gelişimini tamamlamış ve 2004 yılında tam olarak hizmet vermeye başlamıştır. Visa, kredi sağlayıcısı olarak bilinse de aslında kredi sağlayıcı değil, kredi kartlarıyla ilgilenen bir firmadır. Visa ile dilediğiniz zaman para alışverişlerinizi yani para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Visa güvenli bir firma olup, yaşadığınız sorunlar karşısında ilgi ve hizmetini eksik etmeyecektir. Bu firma 36 ülkede hizmet vermektedir ve 4 binden fazla bankayla ilişki içerisindedir. Şöyle ki dünyanın her yerinde erişilebilir ve kullanılabilir bir platforma sahiptir.

Visa ile her yerde işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Örneğin günümüzde post cihazlarının kullanımı bir hayli yaygınlaştı ve visanın sahip olduğu ortak post cihazı sistemi ile her yerde hizmetini gösteriyor.  Önceki yıllarda bankalara ait post cihazları çok yaygın kullanılmadığından birçok sıkıntı ile karşılaşılıyordu. Fakat şimdi Visa firmasının ortak post cihazı ile her yerde hizmet görebiliyoruz. Visa kart ile güvenli bir şekilde alışveriş yapılabilir. Teknolojinin kullanım alanlarının yaygınlaşması ve farklılaşmasının sonucu olarak visanın hizmetlerinden bir tanesi de online hizmettir.  İnternet alışverişlerinizi Visa ve Visa electron logolu hesap ve kredi kartlarıyla gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Visa firması kartlarında 4 rakamı ile başlayan rakamlar dizisinden oluşur. Şöyle ki tüm kartlarda bu rakam ile başlayan sayı dizileri vardır ve her bir rakamın kendi içerisinde bir bir önemi vardır. Kartlarda bulunan rakamlar önem arz etmektedir. Örneğin; kartınızın ön kısmında bulunan kart numarası,  hesap numarası, kartın son kullanma tarihi, adınız ve soyadınız ve arka kısmında bulunan cvc kodu olmadan para yatırma işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz.  Bahsi geçen bilgiler işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için şarttır. Online yaptığınız işlemlerde kartın son kullanma tarihi, cvc kodu da kullanılmaktadır. İşlemlerinizi gerçekleştirmek için bilgilerinizi eksiksiz ve doğru yazmanız gerekmektedir.  İşlem doğru yapıldığında Visa hizmetini sizlere sunacaktır. Visa geniş alanlara hitap etmektedir ve bu da güvenilir olmasının bir sonucudur.  Bahsettiğimiz online işlemlerde telefonunuza mesaj aracılığı ile onay kodu gönderilmektedir bu işlem güvenilirlik açısından büyük önem taşır. Bu tarz sizden onay kodu isteyen yani 3D secure gibi online sitelerden işlemlerinizi gerçekleştirmenizi öneririz.

Para çekme veya para yatırma işlemlerinizde bir hata olmadan para göndereceğiniz hesap numarasını yazdıktan sonra  karşınıza  çıkan isim ve soy isim ile sizin yollayacağınız kişinin isim ve soy ismi aynı ise paranız karşı tarafın hesabına hemen aktarılacaktır.  Söz edilen hatalar şahsa aittir bunların önlenmesi için daha dikkatli olmakta fayda vardır. Tüm bankaların bilgilendirme alanı ve müşteri hizmetleri farklılık gösterir. Bunun sonucu olarak alışma sürecindeki hatalar karşınıza çıkan aksaklıkların Visa ile ilgili olmadığını söylemek isteriz.

Visa’nın aynı zamanda yurt dışında pek çok kolu vardır. Yurt dışındaki para işlemlerinizi, para akışınızı görebilirsiniz. Dünyanın her yerinde PayPal, ecopayz, sikrill ve ucash gibi pek çok sağlayıcı sayesinde işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sizin ihtiyacınız olan para firma tarafından düşünülmüş olup yine ihtiyacınız olan miktar hazırda tutuluyor olacaktır. Visa ile anlaşmalı pek çok platform vardır ve gerek yurt içinde gerek yurt dışında para işlemlerinizi yani para çekme para yatırma hesap hareketleri gibi işlemleri yapabilirsiniz. Kısacası tüm hizmetlerden her yerde faydalanabilirsiniz. Yurt dışında limit kotası farklılık gösterir ve para yatırma veya çekmede bazı aksaklıklar olabilir fakat bunun Visa ile ilgisi olmayıp bankanıza ait bir durumdur.  Günümüzde çok yaygın kullanılan Visa güvenilirliği sayesinde tercih edilmektedir.